Wyszczuplanie ud – co zrobić, czy ćwiczenia nie przynoszą rezultatów?

Wyszczuplanie ud – co zrobić, czy ćwiczenia nie przynoszą rezultatów?

Niekorzystny kształt ud wraz z nadmiarem tkanki tłuszczowej jest kompleksem wielu kobiet. Czasem nie wystarczą same ćwiczenia, aby uzyskać zadowalający efekt. Jak poradzić sobie trwale i skutecznie? Warto odwiedzić w tym celu klinikę medycyny estetycznej.

Zarówno zwolenniczki intensywnych ćwiczeń oraz restrykcyjnej diety czasem potrzebują wsparcia w postaci zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, aby uzyskać idealny wygląd ud.

Dlaczego tkanka tłuszczowa odkłada się na udach?

Wygląd i kształt ud kształtują hormony płciowe oraz uwarunkowania genetyczne. Ciało kobiety szczególnie magazynuje tłuszcz w okolicach ud oraz brzucha i bioder na wypadek możliwego głodu oraz ciąży. Stanowi to rodzaj naturalnego zabezpieczenia, w celu przetrwania w ekstremalnych warunkach.

Występowanie zbyt dużej objętości ud jest także efektem siedzącego trybu życia, niewłaściwej diety oraz braku aktywności fizycznej.

Metody na wyszczuplanie ud

Każda kobieta chciałaby otrzymać perfekcyjną i skuteczną receptę na zwalczenie tkanki tłuszczowej z okolic ud. Najskuteczniejsze działania muszą obejmować przede wszystkim zbilansowaną dietę oraz aktywność fizyczną. Czasem to jednak za mało, aby uzyskać spektakularne efekty. Z pomocą przychodzi klinika medycyny estetycznej w Radomiuktóra proponuje specjalistyczne działania wyszczuplające i modulujące sylwetkę.

W krótkim czasie można poprawić wygląd ud, jak i całej swojej sylwetki. Zabiegi są bezpieczne, nieinwazyjne, dlatego warto się im poddać.

Ultradźwięki na wyszczuplanie ud

Ultradźwięki wykorzystywane w medycynie estetycznej nie naruszają skóry i ciągłości tkanek. Zabiegi są bezbolesne, a bardzo skuteczne. W krótkim czasie można osiągnąć zamierzone efekty.

Działanie ultradźwięków polega na rozgrzewaniu tkanek tłuszczowych za pomocą specjalnej głowicy, dochodzi wtedy do rozbijania i usuwania przez organizm tłuszczu w naturalny sposób.

Po zabiegu nie jest wymagana rekonwalescencja. Ultradźwięki są również niezastąpione przy redukcji cellulitu. Uzyskać można gładką, jędrną i odmłodzoną skórę w okolicach ud.

Liposukcja w skrajnych przypadkach na wyszczuplanie ud

Nowoczesnym zabiegiem pozwalającym zlikwidować tkankę tłuszczową z okolic ud jest liposukcja. Tzw. odsysanie tłuszczu polecane jest pacjentom, u których nie przynoszą rezultatów intensywne ćwiczenia oraz restrykcyjna dieta. Efekt widoczny jest od razu. Zabieg polega na delikatnym oddzieleniu tłuszczu od pozostałych tkanek. Realizowany jest w znieczuleniu miejscowym. Wiąże się z rekonwalescencją, ale jest jak dotąd najskuteczniejszym sposobem wyszczuplania ud.

Wyszczuplanie ud – podsumowanie

Z udami należy postępować kompleksowo. Istotna jest zdrowa dieta i aktywność fizyczna, ale klinika medycyny estetycznej w Radomiu proponuje także szereg zabiegów wspomagających, dzięki którym można uzyskać widoczne efekty. Nieinwazyjną metodą są ultradźwięki, a w skrajnych przypadkach można zdecydować się na liposukcję. Warto spełnić marzenie o pięknych, kształtnych udach bez tłuszczu.

Artykuł partnera