Idealna kreska na oku. Jak się malować eyelinerem?

Idealna kreska na oku. Jak się malować eyelinerem?

Ikoniczne kreski na górnej powiece wykonane konturówką do oczu nie tylko optycznie powiększają oko, wzmacniają ich oprawę, ale również nadają spojrzeniu głębi. Sprawiają również, że rzęsy wydają nieco grubsze. To idealny sposób na podkreślenia oka dla każdego. Wystarczy jedynie dobrać odpowiedni kształt kresek do kształtu Twoich oczu i typu urody. Jak to zrobić? Jak wykonać najmodniejszy makijaż oka tego lata? Jak dobrze namalować tradycyjną kreskę na powiece? Jakich kosmetyków użyć? Sprawdź!

Łabędzie oko hitem sezonu! Jak wykonać perfekcyjną najmodniejszą kreskę konturówką do oczu?

W tym sezonie kreski nadające oczom migdałowy kształt wyparło tzw. łabędzie czy też sarnie oko. Chodzi o efekt szerokiego, okrągłego, dziewczęcego, lekko zdziwionego oka à la Twiggy. Nadaje spojrzeniu niewinności. Wystarczy Ci do tego kredka do oczu, gruba lub cieńsza, ale precyzyjnie nałożona. Możesz użyć jakiejkolwiek konturówki lub eyelinera w pisaku, np. postawić na eyeliner zestaw Avon z tuszem do rzęs i ultramatową szminką. Eyeliner podkreśli kształt oka i sprawi, że stawnie się bardziej wyraziste. Tusz Unlimited uniesie i podkręci rzęsy, nadając Twojemu spojrzeniu dramaturgii, z kolei klasyczna, uniwersalna ultraczerwona pomadka doda Ci seksapilu.

Tradycyjne migdałowe oko – jak wykonać makijaż oka krok po kroku?

Niezależnie od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć, sarnie czy migdałowe oko, bez eyelinera makijaż się nie uda. Zaopatrz się w dobry, najlepiej wodoodporny kosmetyk, który nie będzie się rozmazywał i pozwoli Ci precyzyjnie wykonać perfekcyjne kreski. Najprościej jest delikatnie nanieść na całej szerokości powieki – od źrenicy po zewnętrzny kącik oka – malutkie kropeczki. Lekko przykładaj do powieki pędzelek bądź końcówkę flamastra. Następny krok to połączenie tych kropek płynnym, ale delikatnym ruchem. Jeśli masz wprawniejszą rękę, możesz namalować cienką kreskę zaczynając od 1/3 powieki aż do zewnętrznego kącika oka, na końcu wywijając ją lekko ku górze. Namalowana kreska powinna harmonizować z dolną linią oka. Następnie poprowadź w stronę wewnętrznego kącika oka drugą cienką kreskę, zaczynając od zewnętrznego końca tej pierwszej. Obie mają tworzyć coś na kształt wydłużonej łezki nad górną linią rzęs. Tak powstały obrys po prostu wypełnij starannie kredką do oczu lub eyelinerem w pisaku, i gotowe!

Kreski na dolnych powiekach – czy pomniejszają oko?

Wykonane wprawnie, mogą jeszcze bardziej podkreślić Twoje spojrzenie. Kreskami śmiało możesz także ozdobić dolną powiekę. Jeśli leciutko, cienką, delikatnie rozszerzającą się na zewnątrz kreską zagęścisz linię rzęs, podniesiesz w ten sposób optycznie kącik oka, poszerzysz je i powiększysz. Najlepiej sprawdza się kreska o długości 1/3 powieki, mierząc od zewnętrznego kącika oka. 

Eyeliner – makijaż fantazyjny. Sprawdź, jak wykonać oryginalne graficzne kreski?

Szalenie modne tego lata są graficzne kreski na powiece, inspirowane makijażem lat 60. Taki makeup daje Ci sporo możliwości, zwłaszcza jeśli lubisz poszaleć i eksperymentować ze swoim wyglądem. Wystarczą do tego kolorowe konturówki do powiek i odrobina fantazji. Możesz postawić na proste graficzne kreski, wykonane nad tymi wzdłuż linii rzęs. Odważniejszą wersją są geometryczne kształty, wykraczające poza obręb powiek. A jeśli masz więcej odwagi, wybierz wzory całkiem abstrakcyjne, nie tylko na powiece. Ten makeup obejmuje całe okolice oczu. Co najważniejsze, nie potrzebujesz do tego pewnej, zaprawionej w kreskach ręki. Tutaj nie obowiązuje perfekcjonizm. Możesz naprawdę zaszaleć, budząc w sobie wewnętrzną artystkę.

Publikacja na zlecenie partnera, tj. Avon